8.2.2016: HLAS A STRUNY - Gabriela Vermelho

Pozvánka v tiskovém rozlišení ke stažení (.pdf, 1,3 MB)


HLAS A STRUNY 


recitál GABRIELY VERMELHOGabriela Vermelho je neobyčejnou osobností naší hudební a divadelní scény.


Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy.


Je členkou Talichova komorního orchestru, primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg, Kaprálová Quartetem, Heroldovým kvartetem, Orchestrem Gustava Broma, skupinou Čechomor atd.
Hraje, zpívá a tvoří v kapelách Maraca a Zimbova, vystupuje společně s Epoque Quartetem a Petrem Wajsarem ve sdružení EWave.


Skládá scénickou hudbu – inscenace Ondina ve Středočeském divadle Kladno (2008), taneční horror Jessie a Morgiana – Malostranská beseda (2010), baletní představení Nikdy nekončící příběh, liberecké Divadlo F. X. Šaldy (2011), je autorkou hudebního doprovodu k dokumentárnímu snímku ČT Uloupené mateřství (2009).


Pro taneční seskupení ME-SA napsala a interpretovala hudební složku v představení Echoes (2009). Napsala a interpretovala hudbu k představení Havran skupiny Veselé skoky (2008).


Ve Švandově divadle (červen 2011) uvedli představení Upálení Satanica 666 v rámci divadelního cyklu Hyde Park s její hudbou, kterou také interpretovala. Pro stejné divadlo v květnu roku 2012 vytvořila a natočila hudbu k představení Mlč, Jobe mlč!.


Za roli čarodějky Evy v Baladě pro banditu (divadlo Husa na provázku) získala v roce 2005 cenu Alfreda Radoka pro Talent roku.


Na podzim roku 2011 se úspěšně zhostila hlavní role – sopránového partu v české premiéře video-opery An Index of Metals od Fausta Romitelliho a světové premiéry skladby Heart in Darkness Michala Nejtka, kde svůj zpěv doprovázela na kvinton. Vše s Orchestrem Berg v pražském klubu Roxy.


Spolupracuje se současnými českými mladými autory (Markéta Dvořáková, Aleš Pavlorek, Michal Nejtek, Jan Meisl), kteří pro ni píšou skladby v oblasti vážné muziky.


Momentálně připravuje hudbu k baletu na téma Krvavá svatba od Federico García Lorcy pro plzeňské divadlo.


PodrobnostI najdete na webu http://www.gabrielavermelho.cz/