10. 6. 2016: NOC KOSTELŮ v kostele sv. Petra a Pavla

8. ročník úspěšné akce Noc kostelů 2016 je za námi.
Letos padly rekordy nejen v počtu účastnících se kostelů a modliteben, ale i v návštěvnosti a rozmanitosti programu připraveného pro veřejnost.
Jen v Pražské arcidiecézi se otevřelo 317 kostelů a v průběhu akce bylo zaznamenáno přes 131 300 návštěvnických vstupů.
V našem kostele evidenci počtu příchozích zajistilo vhazování jednoho z množství ozdobných knoflíků nově příchozími do připraveného tubusu u vchodu kostela. I tak jsme ale zaznamenali přes 350 dospělých návštěvníků, kteří se v pátek 10. června rozhodli překročit práh kostela sv. Petra a Pavla v bohnické farnosti.


Náš kostel sv. Petra a Pavla se Noci kostelů účastní již od roku 2010.
Letošní novinkou byla Radiokavárna s pořady Českého rozhlasu z cyklu Dobrá vůle, které natáčí paní Lenka Svobodová.
Farní centrum posloužilo jako místo k příjemnému posezení a poslechu zmíněných pořadů.
Tento bod programu zaujal organizátory natolik, že se článek o něm objevil v nabídce programu na hlavní straně webu Noci kostelů. Poprvé bylo také k dispozici občerstvení ve stánku vedle kostela, kde bylo možné posedět nad kávou, nealkem a sladkým pečivem. Připravený byl program pro děti - poznávací soutež "Co se skrývá v kostele?", kdy měly děti za úkol uvnitř kostela odhalit dvanáct předmětů a míst označených kartičkami s jejich názvy a na venkovním stanovišti pak k jejich fotografiím správné názvy přiřadit. Také si mohly vybrat z patnácti velkoplošných skládanek fotografií kostela a Starých Bohnic.
Sladkou odměnu dostal každý, bez ohledu na výkon. Komentované prohlídky proběhly hned dvě: první v odpoledních hodinách a druhá za svitu svíček před půlnocí.  Varhanní půlhodinka Vladimíra Jelínka byla klidnou chvilkou k poslechu a koncert spirituálů a gospelů dua TnT zase příležitostí dobít energii zpěvem v podání interpretů, kteří to dokážou řádně rozjet.


Noc kostelů zakončila noční modlitba se zpěvy z Taize, prokládanými přímluvami v rámci Pošty do nebe - návštěvníci mohli na připravené lístky napsat jakoukoliv dobrou prosbu, která pak byla v modlitbě čtena.


Prohlédněte si fotogalerii z Noci kostelů: http://www.farnostbohnice.cz/foto-a-video/599-noc-kostelu-2016 


Fotogalerii včetně popisků jednotlivých bodů programu najdete také na facebooku (galerie je přístupná i pro uživatele, kteří na facebooku účet nemají): https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1054701327931008.1073741845.113428248724992&type=1&l=d80fed6d34 

90 s video z osmihodinového programu si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZM2OuSGB7M0


https://www.nockostelu.cz/